למידע והטבות, הצטרפו:

שאלות ותשובות

תמ"ל Kabrita משווק ב- 54 מדינות בעולם, אך הוא חדש בישראל. 
זה טבעי שיהיו לכם ההורים, שאלות. אנחנו כאן כדי לספק את כל המידע.    
ריכזנו עבורכם את השאלות של הורי kabrita מכל העולם ומהורים בישראל 
אשר פונים אלינו בטלפון, בפייסבוק או באתר.
כל התשובות נענות על ידי דיאטניות המתמחות בתזונת תינוקות וילדים.
תמיד נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה נוספת
בטלפון 1-700-55-45-56, במייל: contact@kabrita.co.il או דרך עמוד "צור קשר"
 

עבור ל פתיחה
אודות kabrita
היכן מיוצר תמ"ל Kabrita? פתיחה

Kabrita מיוצר בהולנד על ידי חברת Hyproca Nutrition, המפתחת ומייצרת מזון לתינוקות כבר 75 שנים באחד מ- 3 המפעלים המתקדמים : Hyproca Lympf בעיר Kampen, Hyproca Lypac בעיר Leeuwarden , Hyproca Dairy בעיר Ommen

למה כדאי לבחור בתמ"ל על בסיס חלב עזים לתינוק שלי? פתיחה

לחלב עזים יש מספר יתרונות טבעיים, המהווים בסיס מצוין למזון תינוקות- הוא קל ועדין לעיכול באופן טבעי בזכות הרכב החלבון הייחודי וטעמו עדין ונפלא. 
בנוסף ליתרונות הטבעיים של חלב העזים, ההרכב המתקדם של kabrita מתאים לדרישות התזונה המתקדמות והמחקרים האחרונים בתחום תזונת התינוקות. הוא מועשר בהרכב שומן ייחודי (DigestX), הרכב חלבון ייחודי, סיבים פרה -ביוטיים וויטמינים ומינרלים חיוניים. 
בזכות השילוב של יתרונות טבעיים עם הרכב מתקדם, תינוקכם יוכל לקבל תזונה מיטיבית התומכת בהתפתחות וגדילה תקינה. 

באיזה מדינות נמכר ברחבי העולם? פתיחה
מוצרי kabrita נמכרים ב- 54 מדינות ברחבי העולם: ארה"ב, ניו זילנד, אנגליה, הולנד, סין, ברזיל , מדינות סקנדינביה ועוד.
האם ניתן להזמין דוגמיות של Kabrita? פתיחה

ל- Kabrita אין דוגמיות, כיוון שאנחנו סבורים שהתקבלות ויעילות של תמ"ל חדש על ידי התינוק אינה יכולה להימדד אחרי מנה אחת או שתיים. לצד זאת, אנחנו מבינים שלקוחותינו הקטנטנים והגדולים, מעוניינים לבדוק אם תמ"ל  Kabrita אכן מתאים עבורם.

ולכן אנו מציעים 100% החזר למקרה שבדקתם ומצאתם כי Kabrita אינו מתאים לתינוקכם.

כך זה עובד: לאחר שהחלטתם לבדוק האם תמ"ל Kabrita עשוי להתאים לתינוקכם, רוכשים אריזת Kabrita ומתנסים בהאכלת התינוק. במידה ומסיבה כלשהי אינכם שבעי רצון, תוכלו להחזיר לנו אריזה פתוחה או סגורה בצירוף חשבונית ולקבל את מלוא כספכם חזרה.

אנו עושים זאת מתוך ביטחון מלא בשביעות הרצון שלכם ושל התינוק שלכם מהאיכות והטעם של תמ"ל Kabrita.  

אילו סוגי בדיקות המוצרים עוברים? באיזו תכיפות? פתיחה

הבדיקות של מוצרי Kabrita מתחילות כבר בשלב גידול העזים והחליבה, בניטור שוטף של החלב באמצעות מערכת אבטחת איכות Qweligeit ובפיקוח מועצת החלב ההולנדית - COKZ.

בעת הייצור נבדקות כל האריזות באופן שוטף על ידי מערכת אבטחת האיכות במפעל כדי לוודא את תקינות ואיכות גורמי הייצור (למשל, משקל אריזה, תקינות התוויות וכיו´ב) ובסיום הייצור נשלחים המוצרים לבדיקות התכולה וההרכב מסוגים שונים: כימיים, מיקרוביולוגיים סנסוריים (טעם, ריח, מרקם).

עם הגעת המוצרים לישראל, נערכות בדיקות לחלק מהאריזות מטעם משרד הבריאות ורק לאחר הימצאותן כתקינות, הן מגיעות אליכם בבטחה.   

האם תמ"ל Kabrita עומד בדרישות משרד הבריאות בישראל? פתיחה

כן. תמ"ל Kabrita שלב 1, שלב 2 ושלב 3 עומדים בדרישות משרד הבריאות בישראל. 

מדוע לא שמעתי עד היום על תמ"ל המבוסס חלב עזים? פתיחה

מודעות לתמ"ל על בסיס חלב עזים משתנה בין מדינות שונות בעולם. במדינות מסוימות (כגון ניו זילנד, אוסטרליה, סין, מדינות במזרח התיכון ורוסיה), נמכרים מותגי מזון לתינוקות מבוססי חלב עזים כבר כ- 15 שנים ואילו במדינות מסוימות באירופה וכן בארה"ב ניתן אישור לשימוש בתמ"ל על בסיס חלב עזים רק בשנים האחרונות ומאז הוא משווק בהצלחה בכל רחבי העולם וכעת גם בישראל. 

מדוע תמ"ל Kabrita יקר יותר ממותגי תמ"ל אחרים? פתיחה

יש מספר סיבות לכך שתמ"ל  Kabrita יקר יותר: הרכיבים המבוססים על חלב עזים בתמ"ל Kabrita, יקרים פי 2 ויותר מאשר חלב פרה. בנוסף, החלטנו לשלב רכיבים אחרים מאיכות מעולה בהרכב המתקדם של Kabrita : תערובת שמנים DigestX, תוספת של חלבון מי גבינה ליצירת הרכב התורם לעיכול קל,  DHA ו AA מקבוצות אומגה 3 ו 6, והוספה של סיבים פרה -ביוטיים.

סיבה נוספת לכך שתמ"ל Kabrita יקר יותר, היא שאנחנו מייצרים בקנה מידה קטן בשל נדירות חומרי הגלם. 

האם תמ"ל על בסיס חלב עזים מתאים ובטוח לתינוקות ?פתיחה

כן! תמ"ל Kabrita פותח ומיוצר בהתאם לדרישות התזונה העדכניות ביותר. הוא עובר בדיקות מחמירות לאורך כל תהליך הייצור והשיווק, בהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר באירופה וישראל.

מה ההבדל בין kabrita לתמל"ים האחרים בשוק? פתיחה
ההבדל העיקרי הוא בכך ש- kabrita הוא התמ"ל היחיד בישראל המבוסס על חלב עיזים. מרבית התמ"לים האחרים מבוססים על חלב פרה. ישנם גם תמ"לים צמחיים המבוססים על חלבון סויה. 
מהי הכשרות של תמ"ל Kabrita ?פתיחה

סדרת Kabrita מיוצרת בכשרות רבנות הולנד ובאישור הרבנות הראשית לישראל. 

מדוע חלב עזים קל לעיכול באופן טבעי? פתיחה
הרכב החלבון הייחודי הקיים בחלב העזים מייצר גבן רך יותר במערכת העיכולבשל השיעור הנמוך של אלפא – קזאין. חלבון חלב העיזים מתעכל בצורה קלה ומהירה. 

מה ההבדל בין Kabrita שלב 1 לשלב 2?פתיחה

·        מגיל 6 חודשים התינוק זקוק לפחות שומן ויותר חלבון בהשוואה לחודשים הראשונים,  ולכן תמ"ל Kabrita שלב 2 מכיל פחות שומן ויותר חלבון. בנוסף רמות הוויטמינים והמינרלים מותאמות להמלצות לפי גיל.

מי היצרן של kabrita ? פתיחה

חברת Hyproca Nutrition, היא חלק מקבוצת החברות Ausnutria Hyproca מהולנד, בעלת 100 שנות ניסיון בייצור מוצרי חלב ו- 75 שנות ניסיון בייצור תמ"ל ומזון תינוקות, מייצרת מגוון של 250 מוצרים וביניהם את מותג kabrita הכולל סדרת מזון לתינוקות (תמ"ל), דייסות ומחיות פרי.
חברת
 Ausnutria Hyproca היא חברה גלובלאית המעסיקה 800 עובדים ברחבי העולם ומייצרת את מזון התינוקות בשלושת מפעלי החברה בהולנד. 

מה ההבדל בין kabrita למוצרים אחרים שמסייעים להקלה על העיכול (למשל- מוצרי "קומפורט")? פתיחה
ההבדל העיקרי הוא בכך ש- kabrita הוא התמ"ל היחיד המבוסס על חלב עזים ואילו מוצרי התמ"ל האחרים מסדרות ה"קומפורט"  מבוססים על חלב פרה. תמ"ל kabrita מבוסס על חלב עזים אשר באופן טבעי קל לעיכול וכן מכיל הרכב שומן התומך גם הוא בתהליך העיכול. כל זאת תוך שמירה על טעם נפלא. 
 
היכן ניתן לרכוש את תמ"ל Kabrita? פתיחה
 ניתן לרכוש את Kabrita און ליין וברשתות השיווק ברחבי הארץ. לרשימת החנויות, לחצו כאן
האם מוסיפים סוכר לתמ"ל kabrita? פתיחה
רוב רובו של הסוכר בתמ"ל קבריטה הוא לקטוז, הסוכר שנמצא בחלב אם.
בתמ"ל יש תוספת קטנה של גלוקוז שמטרתו להוות נשא לרכיבים תזונתיים כמו סיבים פרה ביוטיים וחומצות שומן מסוג אומגה 3 (בתמ"ל שלב 2 לדוגמא יש ב- 100 מ"ל מנה מוכנה 0.3 גר´ גלוקוז כאשר בכפית סוכר יש כ-5 גר´ סוכר).
מה ההבדל בין שלב 2 לשלב 3? פתיחה
קיים הבדל קטן בין השלבים, בשיעורי החלבון, השומן והויטמינים והמינרלים, זאת בהתאם לצרכים המשתנים הנובעים מהתפתחות התינוק. 
קבריטה אינו מכיל תוספת סוכר או טעם וניל בכל השלבים. 
רכיבים
האם תמ"ל Kabrita מכיל את כל המרכיבים הדרושים להתפתחות התינוק שלי?פתיחה

כל מוצרי Kabrita תואמים את דרישות התזונה הבינלאומיות המתקדמות ביותר לתינוקות והמלצות משרד הבריאות הישראלי ומועשרים ברכיבים התורמים להתפתחות תקינה של התינוק. בינהם חומצות השומן DHA ו AA מקבוצת אומגה 3 ו 6 התורמים להתפתחות המוח והראייה, וסיבים פרה -ביוטיים GOS ו- FOS. 

מה זה DigestX ולמה הוא טוב? פתיחה
תערובת שומן DigestX הקיימת בסדרת התמ"ל של kabrita , מיוצרת משמנים מן הצומח. היא פותחה כדי לשלב בו הרכב חומצות שומן המתאים לידע המעודכן ביותר בנושא תזונת תינוקות.
מסיבה זו, החלטנו להשתמש בשמן שמקורו בגרעין הדקל, המכיל כמות גבוהה של חומצה פלמיטית.
בתערובת DigestX, עובר השמן תהליך אנזימטי (פירוק) כדי שהחומצה הפלמיטית הרוויה שבו תמוקם במיקום השני בשלד הגליצרול. על כן נקרא שמן בטא (שני) פלמיטט.
מחקרים מצביעים על כך ששימוש בשמן זה, מסייע לעיכול ותורם לספיגת סידן.
מדוע Kabrita מכילה שמן דגים? פתיחה
שמן דגים עשיר  ב- DHA, חומצת שומן אומגה 3 הנדרשת להתפתחות המוח הראייה והעצבים.  
מהם הרכיבים Non- GMO? פתיחה
אנחנו בוחרים למוצרי kabrita רק רכיבים שהם Non- GMO (לא הונדסו גנטית) בשל המחויבות שלנו לאיכות ובטיחות.
רכיבים שכן הונדסו גנטית לא נבדקו קלינית על ילדים ולכן הם אינם חלק מרשימת הרכיבים במוצרי kabrita
האם Kabrita אורגני? פתיחה
לא.  במוצר אורגני למעלה מ- 95% מרכיביו ממקור אורגני. בתמ"ל kabrita ישנם רכיבים אשר אין להשיג ממקור אורגני מוסמך. עם זאת, מוצרי Kabrita מכילים רכיבים שלא הונדסו גנטית (Non Gmo) וכן עשוי על בסיס חלב עזים שמקורו בדירים המחויבים לתנאי גידול ותזונה נאותים. 
מדוע Kabrita מכיל שומן מהצומח (כולל שמן גרעין דקל)?פתיחה
תערובת שומן DigestX הקיימת בסדרת התמ"ל של kabrita, מיוצרת משמנים מן הצומח. היא פותחה כדי לשלב בו הרכב חומצות שומן המתאים לתובנות המעודכנות ביותר בנושא תזונת תינוקות. מסיבה זו, החלטנו להשתמש בשומן שמקורו בגרעין הדקל, המכיל כמות גבוהה של חומצה פלמיטית. מחקרים רבים מצביעים על כך ששימוש בשמן זה, הקרוי גם שמן בטאפלמיטט, מסייע לעיכול ותורם לספיגת סידן. 
ברזלפתיחה

ברזל הינו מינרל חיוני, כלומר הגוף אינו יודע להפיק  אותו ויש לצרוך אותו במזון. הברזל מצוי בכדוריות הדם האדומות (המוגלובין). תפקידו העיקרי הוא לשאת את החמצן  לרקמות הגוף, ולכן הוא חיוני בתהליכי בנייה ובתהליכים רבים נוספים, הנחוצים להתפתחות המוח ומערכת העצבים. בתקופת הגדילה וההתפתחות המואצת האופיינית לשנת החיים הראשונה זקוק גופו של התינוק לכמויות הולכות וגדלות של ברזל. מצבי אנמיה על רקע מחסור בברזל עלולה לגרום לפגיעה בהתפתחותו התקינה של התינוק ולגרום לירידה בתאבון, לעייפות ולחולשה.

בתמ"ל של Kabrita  כמות ברזל המותאמת להמלצות משרד הבריאות. 

ויטמין B12פתיחה

ויטמין חיוני לחלוקת התאים בגוף ליצירת תאי דם, לגדילה, להתפתחות ולתקינות מערכת העצבים, ולתקינות התפקודים השכליים והקוגניטיביים.

בתמ"ל של Kabrita  כמות ויטמין 12B המותאמת להמלצות משרד הבריאות.

סיבים פרה-ביוטיים (GOS , FOS)פתיחה

GOS ו- FOS הם סיבים פרה-ביוטיים שאינם מתעכלים במערכת העיכול ומספקים  קרקע מזון המעודדת גדילה ופעילות של החיידקים  ´הטובים´ (המיקרו פלורה הטבעית) ושל חיידקים פרוביוטיים במעי. הם חשובים לגוף האדם ותינוקות בפרט משום שמסייעים להתפתחות מערכת החיסון הטבעית של הגוף ושומרים על בריאות ואיזון במערכת העיכול. סדרת מוצרי kabrita מועשרת בסיבים פרה-ביוטיים.  

אומגה 3 ואומגה 6פתיחה

אומגה 3 ואומגה 6 הן קבוצות של חומצות שומן, שגוף האדם לא יכול לייצרן ולכן יש לקבלן מהמזון. חשוב להוסיף חומצות שומן אלו לתמ"ל מאחר ויכולת גוף התינוק מוגבלת בייצורן בחודשים הראשונים.

תמ"ל Kabrita מועשר בחומצות השומן DHA ו-AA וכן בחומצות השומן החיוניות חומצה לינולאית וחומצת אלפא לינולאית. אלו תומכות בהתפתחות המוח וחוש הראייה.

שמן בטאפלמיטט פתיחה

שמן בטאפלמיטט הוא שמן שמקורו בגרעין הדקל, המכיל חומצה פלמיטית בשיעור גבוה.
בתערובת DigestX, עובר השמן תהליך אנזימטי (פירוק) כדי שהחומצה הפלמיטית הרוויה שבו תמוקם במיקום השני בשלד הגליצרול. על כן נקרא שמן בטא (=שני) פלמיטט.
בהמשך התהליך האנזימטי, קושרים חומצה אולאית למיקום הראשון והשלישי בשלד הגליצרול וכך נוצר מבנה ייחודי,  OPO Oleic- Palmitic-Oleic).  
תמ"ל Kabrita מכיל שמן בטא פלמיטט בכל השלבים לאור תרומתו המוכחת לתהליך עיכול קל, ספיגת סידן וניצול אנרגיה.
ויטמינים ומינרלים (באופן כללי)פתיחה

פירוש המילה "ויטה": חיוני. ויטמינים  ומינרלים הם חומרים החיוניים לתפקוד הגוף ודרושים  לו בכמויות מזעריות,  הגוף לא יודע ליצרם בעצמו וצריך לקבלם מהמזון.

תפקידי הויטמינים והמינרלים הוא רחב והם בעצם דרושים לכל פעולה בגוף האדם.

התמ"ל של Kabrita מכילים את כל הוויטמינים והמינרלים הדרושים בכמויות הנכונות בהתבסס על המחקרים העדכניים בתחום תזונת התינוקות.

טאוריןפתיחה

טאורין היא חומצת אמינו, אחת מאבני הבניין של חלבונים. לתינוקות חומצה זו היא חיונית, כיוון שהגוף לא יודע ליצר אותה וצריך לקבל אותה ממזון. לטאורין תפקיד חשוב  בהתפתחות הקשרים שבין תאי המוח והראייה.

אנו מוסיפים למזון התינוקות של Kabrita טאורין לפי הכמות המומלצת. 

חלבון פתיחה

החלבון הוא אחד מקבוצות  המזון והוא הכרחי בתפריט בריא ומאוזן, בעל תפקיד מפתח בבריאות התינוק וחיוני לגדילה והתפתחות תקינה.

החלבון מורכב מיחידות קטנות יותר הנקראות חומצות אמינו. גוף האדם מסוגל לייצר בעצמו את רוב חומצות האמינו. את חומצות האמינו שאינו יכול לייצר יש לספק לגוף מהמזון.  אלה הן  חומצות אמינו חיוניות. איכות החלבון במזון תלויה ביכולתו לספק חומצות אמינו חיוניות בכמויות הדרושות לגוף האדם.

חלבון חלב העזים הוא חלבון מלא, המכיל את חומצות האמינו החיוניות.

מחקרים מראים כי חלבון חלב עזים  קל יותר לעיכול יחסית לחלב פרה בזכות הרכב ייחודי של חלבון שמוביל לגבן רך יותר במערכת העיכול, שאותו יכול התינוק לפרק ולספוג בקלותבנוסף, הרכב החלבון ב kabrita, הועשר במי גבינה כדי לתמוך בעיכול קל ועדין.

סידןפתיחה

הסידן הוא מינרל חיוני לתפקודים רבים בגוף. אחד התפקידים החשובים והידועים ביותר שלו הוא בניית העצם בתקופת הגדילה ושמירה עליה בהמשך החיים. סידן חיוני גם לכיווץ שרירים ולתהליך קרישת הדם. גוף האדם אינו מסוגל לייצר סידן ולכן יש חשיבות רבה לאספקה קבועה של סידן באמצעות המזון. תמ"ל Kabrita מכיל סידן לפי הכמות המומלצת. 

לקטוזפתיחה
לקטוז הוא דו-סוכר שמצוי בריכוזים משתנים בחלב של כל סוגי היונקים כמעט, כולל בני אדם, לקטוז  הוא  הפחמימה העיקרית בחלב אם. הוא מעניק לחלב את טעמו המתקתק ומהווה אחד המקורות החשובים ביותר לאנרגיה עבור התינוק.
תמ"ל Kabrita מכיל לקטוז ואינו מתאים לתינוקות הסובלים מרגישות ללקטוז. מקור הלקטוז בתמ"ל Kabrita הוא מחלב פרה וחלבון החלב בתמ"ל Kabrita מחלב עזים. 
האם קבריטה כשר לפסח?פתיחה
לא. 
אלרגנים ורגישויות
מהם האלרגנים ב Kabrita? פתיחה
דגים וחלב. 
אם Kabrita מתאים לתינוק שאובחן עם רגישות ללקטוז? פתיחה

לא! מזון תינוקות Kabrita מכיל לקטוז ואינו מתאים לתינוקות שאובחנו כרגישים ללקטוז. 

האם Kabrita מתאים לתינוק שאובחן עם אלרגיה לחלב?פתיחה
לא! Kabrita אינו מתאים לתינוקות האלרגיים לחלב פרה. תינוקות שאובחנו כאלרגיים לחלב פרה, ככל הנראה גם יסבלו מאלרגיה לחלב עזים. 
תמ"ל Kabrita המבוסס על חלב עזים מתאים לתינוקות בהיותו קל לעיכול ובשל הרכבו האיכותי. 
כבכל מקרה של מעבר לתמ"ל חדש, אנא התייעצו עם רופאת הילדים או אחות טיפת חלב לפני מעבר מהנקה או תמ"ל אחר ל-Kabrita.  
האם Kabrita מכיל גלוטן?פתיחה

לא.

מה ההבדל בין אלרגיה לחלב פרה, ורגישות ללקטוז? פתיחה

לעיתים יש בלבול בין אלרגיה לחלב פרה, ורגישות ללקטוז (סוכר חלב)  משום שהתסמינים שלהם עשויים להיות דומים: 

אלרגיה לחלב המאובחנת על ידי רופא מומחה, מתרחשת כאשר ישנה תגובה של מערכת החיסון למגע או צריכה של חלבון חלב פרה. התגובה יכולה להיות מיידית או בטווח של שעות עם סימנים מתונים או חריפים הכוללים בין היתר:  נפיחות באזור הפה ובית הבליעה,  קושי לבלוע,  הקאה, שלשול, חוסר תיאבון, עיכוב התפתחותי, קוליק חמור.   
 
אי סבילות לקטוז- לקטוז הוא הסוכר הטבעי בחלב. אי-סבילות ללקטוז מאופיינת בחוסר יכולת לעכל כמויות גדולות של לקטוז, כתוצאה ממחסור באנזים המפרק את הלקטוז. כאשר הלקטוז אינו מתפרק במעי הדק, הוא מגיע למעי הגס ושם עובר פירוק על ידי חיידקי המעיים. תת-ספיגה או תת-עיכול של לקטוז עלוליםלגרוםלתסמינים כמו:התנפחותהבטן, גזים, כאבי בטן, בחילה ושלשול. תסמינים אלה נוצרים במערכת העיכול בלבד
 
לפני כל מעבר לתמ"ל חדש, עליך להתייעץ עם הרופא. בפרט אם נתקלת באחת או יותר מהתופעות המתוארות.  
 
האם חשיפה לקבריטה במקום תמ"ל פרה תעורר אלרגיה לחלב פרה?פתיחה
אין מספיק מחקרים בתחום ולכן אין תשובה חד משמעית.
ישנה קבוצה קטנה ביותר של תינוקות אשר אלרגיים לחלב פרה אך אינם אלרגיים לחלב עזים (בשלב השוני בהרכב החלבון) ועל כן חשיפה לכשמתרחשת, תעורר תגובה אלרגית. 
באופן דומה ישנם תינוקות יונקים (בלבד) אשר בשלב מסוים, חצי שנה או שנה, נחשפים לחלב פרה לראשונה ואז מתגלה אלרגיה.
בכל מקרה של חשש, או היסטוריה משפחתית, מומלץ להתייעץ עם רופאת הילדים.  
הכנה ואחסון
כמה זמן אחרי פתיחת האריזה ניתן להשתמש בה?פתיחה

ניתן להשתמש 30 ימים לאחר פתיחת האריזה. 

האם נידרש אחסון בקירור? פתיחה
לא. לפני ולאחר הפתיחה יש לאחסן במקום מוצל וקריר ולוודא שהאריזה סגורה היטב. 
מה הוראות ההכנה? פתיחה
אנא הקפידו על הוראות ההכנה כפי שמופיעות על גבי האריזה ולהלן:
יש להכין את התמ"ל עד שעה לפני האכלת התינוק. 
  1. שטפו את הידיים ביסודיות. 
  2. הרתיחו מים ושימו בתוכם את הבקבוק ואת הפטמה ל- 10 דקות לפחות.
  3. מלאו את הבקבוק במים רותחים בכמות המתאימה לפי טבלת ההזנה המופיעה בתווית והניחו למים להתקרר לטמפרטורה של 40 מעלות. 
  4. הוסיפו כמות מתאימה של אבקה בהתאם לטבלת ההזנה המופיעה בתווית, באמצעות הכפית המצורפת לאריזה. 
  5. סגרו את הבקבוק ונערו היטב עד שהאבקה נמסה במלואה וללא גושים. 
  6. בדקו את טמפרטורת החלב על פרק כף היד של המבוגר. 
באיזה מים להשתמש להכנת התמ"ל? פתיחה
לפי המלצות משרד הבריאות יש להשתמש במי ברז קרים, מים מינרלים או מים ממתקנים עם תו תקן ישראלי. חובה להרתיח את כל סוגי המים במשך שתי דקות רצופות במיכל מכוסה ולאחר מכן לקררם.
איך ניתן לבדוק את תוקף חיי המדף של kabrita? פתיחה
בתחתית כל אריזה מודפס תאריך הייצור ותאריך תוקף חיי המוצר. 
מה המלצות האחסון לאריזה?פתיחה

לפני פתיחת האריזה, ניתן לאחסן בטמפרטורת החדר. לאחר הפתיחה, יש לאחסן במקום יבש, קריר ומוצל. 

לאחר הכנה, כמה שעות ניתן להשאיר בבקבוק?פתיחה

ניתן להכין בקבוק kabrita לפי הוראות ההכנה עד שעה אחת לפני ההגשה לתינוק ולהשאירו בטמפרטורת החדר.  

בקבוק מוכן אשר התינוק לא אכל ממנו, ניתן לאחסן במקרר עד 8 שעות מזמן ההכנה. 

לאחר סיום הארוחה, יש לזרוק שאריות שנותרו בבקבוק ולא להגישן בשנית לתינוק.  
אינני מצליח/ה לאתר את הכפית בתוך האריזהפתיחה
לעיתים קורה שהכפית נמצאת בחלק התחתון של האריזה וקשה לראות אותה. מה שמומלץ לעשות הוא, להשתמש בכפית ארוכה סטרילית ויבשה כדי לאתר ולהרים את הכפית של קבריטה. בכל מקרה, אין להשתמש בכפית של תמ"ל אחר לשם הכנת התמ"ל של קבריטה. במידה ועדיין לא מצאתם, צרו עימנו קשר ונשלח לכם כפית חלופית.  
תזונת תינוקות
מהי הכמות המומלצת לתמ"ל לתינוקות בגילאי 0-6 חודשים?פתיחה

על גבי כל אריזת תמ"ל מצוינת טבלת ההזנה המומלצת, אך חשוב לדעת כי כמויות המזון משתנות מתינוק לתינוק וכי הטבלה מהווה המלצה כללית להורים. יש להתייחס לסימני שובע של התינוק- הפסקת מציצה, סגירת הפה, הפניית ראש וכן לעלייה תקינה במשקל.  
באיזה גיל יש לחשוף את התינוק למזונות מוצקים? פתיחה

·      לפי הנחיות משרד הבריאות לאחר גיל 6 חודשים הזנה בלעדית של הנקה ו/או תמ"ל אינה מספקת את כל צרכי התינוק. יש להתחיל בחשיפה הדרגתית למזונות מוצקים עד להגעה לכמות המתאימה לארוחה. ירקות ופירות מומלצים כמאכלים ראשונים, אך בהדרגה מומלץ לחשוף תינוקות למגוון מזונות - בקר, הודו, עוף, דגים, ביצים, טחינה, קטניות, דגנים, ירקות, פירות ומוצרי חלב לא ממותקים (כגון גבינות, יוגורט, לבן). 

 
באיזה שלב יש לעודד לאכילה עצמאית?פתיחה
מתוך תדריך משרד הבריאות: לקראת סוף השנה הראשונה לחיי התינוק רצוי להגביר בהדרגה את המעבר למאכלים מוצקים יותר, "אוכל אצבעות", מזון בגודל ומרקם הניתן לתפיסה באצבעות התינוק, כגון קרום של לחם, טוסט יבש, חתיכות של ירקות ופירות מבושלים רכים, פירות רכים בשלים (כמו בננות ואבוקדו), בשר ועוף מבושלים וקוביות גבינה, ומזונות מתפריט המשפחה, הנאכלים יחד עם כל בני המשפחה. בגיל זה התינוק מוכן ללעוס והוא זקוק למרקם גס יותר במזונותיו.

בתקופה זו רוב התינוקות מוכנים מבחינה התפתחותית לאכול לבד ויש לעודדם לעשות זאת. התנהגויות אכילה חשובות בתקופה זו כוללות נטילת מזון מתוך כף, לעיסה, האכלה עצמית באצבעות או כף, ושתייה עצמאית מכוס. עד גיל שנה רצוי שהתינוק יאכל מגוון מזונות מכל קבוצות המזון.

מהם המזונות המומלצים בגיל שנה ? פתיחה

·         בגיל שנה מומלץ שהתינוק יעבור לתפריט המשפחה ויאכל מכל קבוצות המזון.

איזו כמות מזון פעוטות צריכים לאכול? פתיחה
אין  נוסחה אחידה לכולם. חשוב מאוד לשמור על חלוקת אחריות בהאכלה בין הורים לילדיהם. ההורים אחראים על מה מוגש בצלחת, צורת הבישול, איפה ומתי. הילדים הם האחראים על הכמות הנצרכת. יש להתחשב ולכבד את רצון הילדים לקבוע את הכמות הנאכלת ולעיתים גם אם לא יאכלו בכלל. ברוב המקרים כאשר מוגש לפעוטות בריאים אוכל מזין ומגוון בצורה קבועה ונעימה הם יאכלו בכמות מספקת.
באיזה גיל מומלץ לגמול מתמ"ל שלב 3?פתיחה
מומלץ לגמול בין גיל שנה ועד גיל שנתיים (לעיתים סביב שנתיים וחצי) לפי המוכנות שלך ושל התינוק ותלוי כמובן בתפריט של תינוקך, האם מאוזן, האם מגוון והאם מספק כמות נאותה של חלבונים וקלוריות. במידה ואינכם בטוחים, מומלץ להתייעץ עם תזונאי/ת. 
מה ההבדל בין אלרגיה לחלב פרה, ורגישות ללקטוז? פתיחה

לעיתים יש בלבול בין אלרגיה לחלב פרה, ורגישות ללקטוז (סוכר חלב)  משום שהתסמינים שלהם עשויים להיות דומים:          אלרגיה לחלב המאובחנת על ידי רופא מומחה, מתרחשת כאשר ישנה תגובה של מערכת החיסון למגע או צריכה של         חלבון חלב פרה. התגובה יכולה להיות מיידית או בטווח של שעות עם סימנים מתונים או חריפים הכוללים בין היתר:

o       נפיחות באזור הפה ובית הבליעה.

o       קושי לבלוע

o       הקאה

o       שלשול

o       חוסר תיאבון

o       עיכוב התפתחותי

o       "קוליק" חמור.  

אי סבילות לקטוז- לקטוז הוא הסוכר הטבעי בחלב . אי-סבילות ללקטוז מאופיינת בחוסר יכולת לעכל כמויות גדולות של לקטוז, כתוצאה ממחסור באנזים המפרק את הלקטוז. כאשר הלקטוז אינו מתפרק במעי הדק, הוא מגיע למעי הגס ושם עובר פירוק על ידי חיידקי המעיים. תת-ספיגה או תת-עיכול של לקטוז   עלולים לגרום לתסמינים כמו: התנפחות הבטן, גזים,כאבי   בטן,בחילה ושלשול. תסמינים אלה נוצרים במערכת העיכול בלבד.  
 
לפני כל מעבר לתמ"ל חדש, עליך להתייעץ עם הרופא. בפרט אם נתקלת באחת או יותר מהתופעות המתוארות.  
 
האם ניתן לתת ארוחה גדולה יותר מכפי המצויין בטבלה התזונתית? פתיחה
כן. הטבלה התזונתית, הינה המלצה בלבד. יש לאפשר לתינוק או הפעוט לאכול עד שובע ולהתייחס לסימנים המעידים על רצונו להמשיך או להפסיק את הארוחה.
איך כדאי להתמודד עם סירוב לקחת בקבוק? פתיחה
בין אם מדובר בחלב אם שאוב ובין אם מדובר במעבר למזון תינוקות חדש, לעיתים תינוקות מתקשים עם השינוי של שתייה מבקבוק. 
הכי חשוב כמובן להיאזר בסבלנות ולאפשר מעבר קל. ריכזנו עבורכם כמה רעיונות כדי להקל על המעבר:
1. כדי להרגיל יונקים לתמ"ל, אפשר להתחיל עם חלב אם בבקבוק- לשים טיפת חלב אם על פטמת הבקבוק כשיש תמ"ל בפנים. 
2. האכלה על ידי סבתא/ אבא מטפלת. מומלץ לנסות באופן קבוע כל יום באותה שעה של היום
3. לתת לתינוק לשחק עם בקבוק ריק כמשחק או כאשר הוא מכיל מעט חלב אם /תמ"ל ולאפשר לו תוך כדי משחק לטעום. הרעיון הוא שהבקבוק יהיה בין המשחקים שלו על מזרון פעילות - שיכיר אותו ולא יפחד ממנו.
4. לשים טיפת תמ"ל על השפתיים (בלי קשר לבקבוק)- כדי שיכיר את הטעם ויתרגל אליו.
 
האם כדאי לתת לתינוק שלי תמ"ל (תרכובת מזון לתינוק) ללא לקטוז? פתיחה
לקטוז הוא למעשה סוכר החלב, הרכיב הדומיננטי בחלב אם ולכן נוכחות שלו בתמ"ל היא חשובה עבור התינוק ומרבית מוצרי התמ"ל מכילים לקטוז בהתאם לכמות הנדרשת על פי המלצות משרד הבריאות. תמ"ל המכיל לקטוז לא מתאים לתינוקות חולי גלקטוזמיה, מחלה נדירה ביותר. רוב התינוקות מסוגים לעכל לקטוז בלי בעיה למעט תינוקות הנולדים לפני הזמן או תינוקות לאחר מחלת מעיים ממושכת (מצב שהוא זמני). רצוי לבחור תמ"ל עם אחוז לקטוז גבוה מכלל הסוכרים המוספים וגם להתייעץ עם רופא הילדים, דיאטנית או אחות טיפת חלב לפני מעבר לתמ"ל חדש.
מאיזה גיל ניתן לתת מוצרי חלב לתינוק? פתיחה
ניתן לצרוך מוצרי חלב כבר לאחר שלב הטעימות (בסביבות גיל חצי שנה), מלבד חלב ניגר אשר לא מומלץ לצריכת תינוקות עד גיל שנה. כיוון שמוצרי חלב דלים בברזל, לא מומלץ להרבות במוצרי חלב עד גיל שנה או עד שמתבססת לפחות ארוחה אחת עשירה בברזל כגון מרק עם מנה בשרית או קטניות. מומלץ לבחור מוצרי חלב אשר אינם ממותקים ואשר מספקים יתרונות בריאותיים נוספים כגון סידן בכמות גבוהה אשר נמצא למשל בגבינת ריקוטה או גבינה לבנה עד 5% שומן, או מזונות המכילים חיידקים פרוביוטיים כמו יוגורט. ניתן גם לצרוך מוצרי חלב על בסיס חלב עיזים אשר עשירים יותר בסידן מאשר מוצרי חלב על בסיס חלבון פרה. 
הזמנות On-Line
כיצד ניתן לעדכן את מספר הפריטים בעת ההזמנה? פתיחה
במידה ותרצו לעדכן את כמות הפריטים בעת ההזמנה, יש לכתוב את המספר החדש, או להשתמש בחיצים שבצד שמאל בחלונית.
לאחר מכן לחצו על "רענן עגלה" ובידקו שמספר הפריטים תואם לשינוי שערכתם.  
מה לעשות במידה ואיני מצליח להשלים את ההזמנה? פתיחה
במידה ולא התקבל מייל ו/או חשבונית בתום תהליך הרכישה, ולא ראיתם חיווי לסיום הרכישה, צרו עמנו קשר דרך האתר, במייל contact@kabrita.co.il או בטלפון 1-700-554-556
האם האתר מאובטח לקנייה בטוחה? פתיחה
כן! הסליקה באתר מבוצעת בטכנולוגייה SSL על פי תקן PCI Level 1, המבטיח רמה גבוהה של אבטחה. 
 
איך מזמינים on-line? פתיחה
להזמנות אונליין 
1. בתפריט הראשי בוחרים את "Kabrita בשלבים"
2. מאתרים את השלב הרצוי 
* ניתן להוסיף אריזות על ידי שימוש בלחצן החצים   
3. לוחצים על "הוסף לסל"
4. בוחרים "מעבר לתשלום" בכדי סיים את תהליך הרכישה, או  "להמשך קניה" כדי לבחור אריזה של שלב נוסף
5. משלימים את עמוד הפרטים האישיים
6. בוחרים אמצעי תשלום- כרטיס אשראי או PayPal
7. בסיום ההזמנה תתקבל הודעת אישור ויישלח דוא"ל עם חשבונית לפי הכתובת שציינתם.  
 
איך מקבלים קופונים והטבות? פתיחה
לרוכשים אונליין באתר, ניתנות מעת לעת הטבות וקופונים, אותם אנו שולחים במייל. לכן אנו ממליצים להירשם בעמוד הבית (בראש העמוד מצד שמאל) ולקבל עידכונים שוטפים והטבות.
בנוסף, כדאי להיות חברים בעמוד הפייסבוק , גם בו אנו מעדכנים על הטבות ועורכים פעילויות עם מתנות שוות.  
Blacknet.co.il - בניית אתרים
x לתשומת לבך, תוקף המלאי עד ה 30/04/19. מוצרי קבריטה שלב1, 2 ו 3 אזלו ואין צפי לאספקתם